Uroczyste obchody Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja [03.05.2013]

Po raz kolejny nasza placówka wzięła udział w Uroczystości Powiatowych i Miejskich Obchodach Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja. Ceremonię rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodzku. Szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Aleksander Nowotnik - sztandarowy i asysta Oliwia Olbińska oraz Wiktoria Gol. Po mszy nastąpiło przejście pod Pomnik Żołnierza Polskiego w Parku Sybiraków na część właściwą uroczystości.
Obchody rozpoczął meldunek oficera 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku, kolejno nastąpiły po sobie przywitanie Dowódcy Garnizonu, podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego. Powitano poczty sztandarowe, po czym nastąpiło przywitanie przez Burmistrza i Starostę zgromadzonych na uroczystości gości. Ceremonię ukończyło składanie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego, przy czym jednym z najmłodszych uczestników apelu był uczeń naszej szkoły Dawid Wąsowicz.