I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY „KŁODZO – DAWNIEJ i DZIŚ”

KONKURS O PUCHAR PRZECHODNI
BURMISTRZA MIASTA KŁODZKA

W ramach tegorocznych obchodów Dni Kłodzka w Szkole Podstawowej nr 3 im. kpt. Stanisława Betleja w Kłodzku odbył się konkurs wiedzy o Kłodzku.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania historii, geografii, kultury regionalnej, topografii miasta oraz rozbudzanie postaw patriotycznych.

Konkurs uroczyście otworzył dyrektor SP Nr 3 Ryszard Ryll, życząc wszystkim powodzenia i mile spędzonego czasu. Następnie organizatorzy konkursu, Joanna Semaniuk i Magdalena Zwardoń, omówiły przebieg poszczególnych konkurencji, po czym czteroosobowe delegacje uczniów z trzech kłodzkich szkół podstawowych stanęły w szranki o puchar Burmistrza Kłodzka. Drużyny musiały poprawnie i jak najszybciej odpowiedzieć na zawiłe pytania dotyczące zabytków Kłodzka, jego historii i topografii, a także środowiska naturalnego i związanych z naszym miastem legend.

Zwycięzcami konkursu została Szkoła Podstawowa nr 6, którą – pod opieką pani Walentyny Olszewskiej – reprezentowali uczniowie: Małgorzata Rudnicka, Wojciech Piszczek, Michał Popiel oraz Dawid Gach. Drugie miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej, a trzecie uczniom Szkoły Podstawowej nr 7.