Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w czytelni szkolnej [23.04.2012]

Dziś obchodziliśmy w czytelni szkolnej Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który zainicjowała nasza pani logopeda Renata Niesłuchowska wraz z nadwornymi bibliotekarzami panią Beatą Bogusławską i Rafałem Pleśniakiem. Podczas skromnej imprezy dla klas II - III, odbyły się pogadanki na temat święta, krótkiej historii książki oraz słowa pisanego. Uczniowie objęci leczeniem logopedycznym odczytali swym koleżankom i kolegom fragmenty książek, co zostało nagrodzone głośnymi oklaskami oraz wspaniałymi stylizowanymi dyplomami dla czytających. Zwieńczeniem spotkania było odczytanie przez zaproszonych gości, wśród, których znaleźli się min. ksiądz dziekan Julian Rafałko, pani dyrektor Dorota Ręczkowska, dwie panie wicedyrektor pani Marzena Dworczak i pani Małgorzata Delegacz - Pawłów, pedagodzy szkolni, pani Dorota Paczka i pani Anna Kowalska, nauczycielki - pani Anna Watral, pani Edyta Matusiak, pani Ewa Sochacka, pani Marta Krukiewicz oraz pani Bożenka Małek z działu obsługi. Nasi znamienici goście przedstawili naszym uczniom fragmenty swych ulubionych wierszy lub opowieści. Na zakończenie imprezy uczniom zostały wręczone czyste arkusze zakładek do pokolorowania indywidualnie.

ksiądz dziekan Julian Rafałko

pani dyrektor mgr Dorota Ręczkowska