Jerzy Gara i Rolerka odwiedzają SP3 [20.04.2012]

Z inicjatywy nauczyciela przyrody pani mgr Iwony Wulkiewicz - Flis naszą szkołę odwiedził wielki pasjonat przyrody, miłośnik ptaków, opiekun jeży i inicjator wielu przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym w tej dziedzinie pan Jerzy Gara wraz ze swą podopieczną, małą jeżową panienką - Rolerką, która stała się niekwestionowaną gwiazdą tej wizyty. Nasz gość jest także inicjatorem założenia i prezesem Koła Terenowego Ziemi Kłodzkiej Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura” oraz Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży „Nasze Jeże”.
Pan Jerzy przedstawił naszym uczniom bardzo ciekawą prezentację o Erinaceus europaeus i kolegach, pt.: "JEŻ - nasz kolczasty przyjaciel". Można się było z niej dowiedzieć nie tylko o pochodzeniu tych tajemniczych zwierzaków, ale i o prawidłowym sposobie karmienia, opieki, o tym co robić w razie znalezienia żywego przedstawiciela, że jeże prawie nigdy nie chorują na wściekliznę i dużo dużo więcej. Każdy z nas, kto wysłuchał wykładu pana Jerzego, wie teraz o jeżach wiele więcej i na pewno jak jakiegoś spotka na swej drodze nie przejdzie obojętnie. Cóż tu dużo pisać, kto nie był niech żałuje...a my wyczekujemy kolejnych wizyt pana Jerzego.
Dziękujemy i pozdrawiamy!
Dla osób, które znajdą jeża w potrzebie lub zauważą zwierzaka w zagrożeniu oto adres, pod który można zadzwonić/napisać/wysłać e-maila z prośbą o informację, o pomoc lub zwierzę dostarczyć:
Ośrodek Rehabilitacyjny dla Jeży - NASZE JEŻE w Kłodzku
ul. Lutycka 14a