Eliminacje szkolne Konkursu Żywego Słowa - "Śladami Papuszy"

Dnia 17.04.2012 w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Żywego Słowa - "Śladami Papuszy" klas IV - VI. Zanim rozpoczęły się recytacje uczennica klasy V b Weronika Kulig zapoznała uczestników z sylwetką pani Wajs poprzez przygotowaną wcześniej prezentację. W szranki i konkury stanęło ponad 30 uczniów, którzy wierszom cygańskiej poetki Bronisławy Wajs zwanej Papuszą [co w języku Romów oznacza lalka], nadali całkiem nowe i ciekawe brzmienie. Spośród licznej grupy uczestników komisja w składzie, pani dyrektor mgr Dorota Ręczkowska, pani wice-dyrektor Małgorzata Delegacz - Pawłów, mgr Joanna Semaniuk oraz pani Ewa Madejczyk wyłoniła aż troje uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w kolejnych etapach konkursu, a 7 uczniów zostało wyróżnionych za równie ciekawe interpretacje wierszy poetki.
Nina Gudyk z klasy V b
Monika Wojtal z klasy IV e