Obchody „Dnia Szkoły bez Przemocy” [05.06.2012]

W dniu 5 czerwca 2012 roku, SP Nr 3 kolejny raz, uroczyście obchodziła ogólnopolski Dzień Szkoły Bez Przemocy pod hasłem „Kibicuję fair play”. Dzisiejszy dzień to święto wszystkich, którzy nie zgadzają się na przemoc i poprzez swoje odpowiednie postawy i zachowanie, angażują się w budowanie przyjaznej, bezpiecznej szkoły. Dzieci poznały historię i znaczenie tych słów, które określają najważniejsze wartości jakie powinny być stosowane nie tylko na zawodach sportowych, ale i w życiu codziennym. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w biało czerwone stroje, wielu z nich przyniosło ze sobą gadżety kibica: szaliki w narodowych barwach,czapki, trąbki, wuwuzele i chorągiewki. Świętowaliśmy ten dzień na sportowo, nie dla wygranej, ale dla stworzenia miłej, przyjaznej, sportowej atmosfery, budującej więzi i integrację społeczności szkolnej. Na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki sportowe, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak nasi uczniowie wspaniale przygotowali się do roli kibiców „fair play”, zarówno swoimi postawami jak i strojami - pokazali wielką klasę. Podczas obchodów Dnia Bez Przemocy, towarzyszyły nam utwory: Oceany - „Endless Summer” oraz „Koko Euro Spoko” – Jarzębiny.
W naszej szkole jest OK, bo kibice są fair play!
Zmieńmy modę na kibica - niech postawą swą zachwyca!
Pedagodzy:
Anna Kowalska