Jasełka w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego [08.01.2012 r.]

W dniu 08.01.2012 roku w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku odbyły się Jasełka pod hasłem „Gwiazda Betlejemska”. Występ jak i oprawa muzyczna zostały przygotowane przez szkolną katechetkę panią Ewę Łopuszyńską. W inscenizacji wzięli udział uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej nr w Kłodzku.. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili historię Bożego Narodzenia. Talenty aktorskie uczniów na scenie były przeogromne, wszystkie role zostały zaprezentowane z największym wdziękiem. W przedstawieniu brało udział ponad czterdziestu uczniów, wcielili się w role Maryi, Józefa, aniołów, króla Heroda, strażników królewskich, Mędrców, damy dworu, kapłanów i wielu innych, nie sposób wszystkich na równi docenić i wspomnieć. Odegrane fragmenty misterium Bożonarodzeniowego w miejscu tak dostojnym jak kościół, sprawiły, że licha stajenka wywołała uczucia szczególnego zakłopotania, lecz przy tym sprawiła, że boskie dzieciątko stało się jeszcze bardziej człowiekiem. Jasełka uświetniły tradycyjne kolędy zagrane na instrumentach muzycznych przez uczniów:
Bartłomiej Pacan kl. IV e – wiolonczela
Martyna Pałczak kl. III b – flet
Weronika Zielińska kl. III b – skrzypce
Sebastian Gębski kl. III a – gitara
Występ wywołał ogromne zainteresowanie wśród widzów i został nagrodzony dużymi brawami. Po występie ks. Dziekan Julian Rafałko, w krótkim komentarzu wyraził swój zachwyt i uznanie dla małych aktorów z naszej szkoły za tak piękny występ, za ich miłość i szacunek do Maryi i Jezusa jaki wyraziły dzieci przedstawiając poszczególne scenki w przedstawieniu. Jasełka były wystawione dla społeczności parafialnej, rodziców, ks. Dziekana Juliana Rafałko i kapłanów Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku.
Ewa Łopuszyńska