Dzień Szkoły Bez Przemocy! [08.06.2016]

W dniu 8 czerwca 2016 r. obchodziliśmy DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY. Jest to ogólnopolskie święto, które w naszej szkole obchodzimy już od wielu lat. Jego celem było – kształtowanie u uczniów postaw tolerancyjnych, uwrażliwianie na na godność i poszanowanie drugiego człowieka.

Z tej okazji wszyscy uczniowie z naszej szkoły przygotowali plakaty, transparenty, odezwy oraz hasła przeciwko przemocy. Byliśmy ubrani na biało, chcąc podkreslić wagę tego święta i naszą postawę. We wszystkich klasach na trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się godziny wychowawcze w formie zajęć warsztatowych, podczas których uczniowie:

- doskonalili umiejętności opanowania i przezwyciężania złości i agresji,

- kształtowali umiejętności kompromisowego rozwiązywania konfliktów

Na zakończenie odbył się przemarsz ulicami miasta. Dotarliśmy pod Ratusz, aby tam zamanifestować wspólnie z uczniami innych szkół.

Uczennice naszej szkoły – Ida Szebla i Marcelina Saniów zaśpiewały dwie piosenki, które są swoistymi hymnami przeciwko przemocy i niosą następujące przesłanie:

„... Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim. Nie! Nie! Nie! Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie...

Inicjatorkami i koordynatorami tego przedsięwzięcia były Panie pedagog naszej szkoły

mgr Dorota Paczka i mgr Anna Kowalska