Ogólnopolska akcja masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam" [10.06.2016]

Dzis klasa IV a wraz z wychowawczynią panią Dorotą Węgrzyn oraz z nauczycielem bibliotekarzem Rafałem Pleśniakiem mieli zaszczyt skorzystać z zaproszenia pani Joanny Chodzin z Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości i wziąć udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam".

O godzinie 9:00 wybrane klasy z kłodzkich szkół ze swymi bibliotekarzami stawili się w sali konferencyjnej KSP na spotkanie, które rozpoczęło akcję. Po przemówieniach dyrektora szkoły pana Ireneusza Ręczkowskiego oraz starosty kłodzkiego pana Macieja Awiżenia, przybyli na spotkanie mogli zapoznać się z wystawą fotografii zaprezentowaną przez gospodarzy. Zaraz po krótkim wernisażu, przyszła kolej na zbiorowe zdjęcie przybyłych i przemarsz do Parku Esperanto na część oficjalną imprezy.

Uczniowie mogli się wykazać kreatywnością, wyobraźnią i umiejętnościami czytelniczymi biorąc udział w tym krótkim, acz jakże intensywnym happeningu. Łańcuszek czytelniczy, amatorskie przedstawienie teatralne, wypisywanie kredą tytułów ulubionych książek, wywiady z lokalną telewizją, to tylko skromna część atrakcji, którymi młodzi ludzie promowali czytelnictwo na ulicach Kłodzka dzisiejszego dnia.

Po zakonczeniu akcji wrócilismy do szkoły z uśmiechami na ustach i z wiarą w sercach w lepsze jutro czytelnictwa.

Do zobaczenia za rok:)

REPORTAŻ: ">