Żywa Lekcja Historii czyli Kłodzkie Bractwo Rycerskie w SP3 [06.02.2015]

W dniu 06.02.2015 uczniowie klas trzecich mieli możliwość uczestniczenia w żywej lekcji historii, którą opracowali i przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Kłodzie Bractwo Rycerskie.

Lekcja była uwieńczeniem projektu edukacyjnego pt.: „Poznaję moje miasto”, który pani Edyta Pichurko realizowała w klasie III e.

Zaproszeni goście przenieśli dzieci w czasy późnego średniowiecza, prezentując stroje, tańce i przedmioty codziennego użytku typowe dla tamtych czasów. Wiele emocji wzbudziło pasowanie na rycerza jednego z uczniów oraz jego ślubowanie złożone ukochanej.

W związku z tematyką realizowanego projektu jeden z rycerzy opowiedział legendę o herbie miasta Kłodzka.

Spotkanie przebiegało w atmosferze dobrej zabawy, a wiedza, którą dzieci zdobyły podana została w interesującej formie. Wszyscy odczuliśmy pewien niedosyt więc oczekujemy dalszych spotkań z „kłodzkimi rycerzami”.

EP