WYŚPIEWAĆ PIEŚŃ O OJCZYŹNIE

Dużym sukcesem zakończył się udział uczennic reprezentujących SP nr 3 w Kłodzku: Marceliny Staniów z kl. V d i Idy Szebli (kl. IV a), które wzięły udział w eliminacjach regionalnych IX Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczysta”. Impreza zorganizowana przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty, odbyła się 12 marca 2015 r., w sali ośrodka kultury w Świdnicy. Obie solistki znalazły się w gronie 5 laureatów, których wyłoniono z grupy ponad 60 uczestników biorących udział w przeglądzie. Marcelina zaśpiewała pieśń „Bogurodzica”, Idę nagrodzono za wykonanie „Orlątka”.

Wszyscy byliśmy mile zaskoczeni werdyktem. – mówi Marek Morawski, nauczyciel muzyki pod kierunkiem którego pracowały uczennice – Nie oczekiwaliśmy takiego rezultatu, zwłaszcza, że wielu uczestników naprawdę dobrze śpiewało. Myślę, że o sukcesie zadecydował nie tylko dobór repertuaru, ale również stylowe wykonanie, widoczne zwłaszcza przy interpretacji pieśni hymnicznej jaką jest „Bogurodzica”, która ma swój klimat, wymaga opanowania języka i frazowania. Obie dziewczynki wykonały utwory z wielką dojrzałością. Na tle innych uczestników wybijały się indywidualnością i charyzmą, a przy tym obie obdarzone są dużym talentem wokalnym.

Jury przy ocenie wykonawców zwracało uwagę na interpretację utworów, innowację artystyczną oraz wrażenie artystyczne. Impreza, która ma na celu m.in. pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, regionu, propagowanie treści patriotycznych oraz popularyzowanie i wspieranie muzycznych talentów dolnośląskich uczniów, będzie miała swój finał w koncercie galowym zorganizowanym w dniu 29 kwietnia 2015 r., z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wystąpią w nim wszyscy laureaci eliminacji regionalnych. Obie uczennice raz jeszcze zaprezentują się szerokiej publiczności. Cieszymy się i gratulujemy sukcesu.

BB

Zapraszamy do zapoznania sie z wywiadem, przeprowadzonym z lauratkami, który znajduje sie w pliku poniżej.

 

Script logo