Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS sesji Zimowej z Języka Angielskiego SP3

Rozstrzygnięto wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS Sesji Zimowej z Języka Angielskiego, która w Szkole Podstawowej nr 3 im. kpt. Stanisława Betleja w Kłodzku odbyła się 8 stycznia 2014 r. Organizatorami konkursu była Justyna Wilczyńska oraz Paulina Kornet. Warto podkreślić, że w całej Polsce w olimpiadzie w której wzięło udział 2420 uczniów z klas 1, 4395 uczniów z klas 2 oraz 6256 uczniów z klas 3, wszyscy uczniowie ze SP3 biorący w udział w rywalizacji, uplasowali się w pierwszej setce. Z klas I najlepsze wyniki uzyskali: Andrzej Gąsior (23 miejsce), Wojciech Opaliński (36 miejsce) oraz Jakub Jagiełło (36 miejsce); z klas II : Aleksandra Ferenz (19 miejsce), Maciej Leszkiewicz (25 miejsce), Amelia Finokiet (33 miejsce) oraz Paulina Ciesielska (33 miejsce). Z klas III natomiast najlepsze miejsca zajęli: Jonatan Jantarski, który uzyskał 8 miejsce i zdobył Dyplom Laureata, Bartosz Drewniowski, który uplasował się na 12 miejscu i również zdobył Dyplom Laureata oraz Joanna Gałuszka, Szymon Frankowski i Aleksandra Idczak zdobywając ex aequo 26 miejsce. Gratulujemy młodym olimpijczykom!

PK