Wycieczka klas VIa i VIc do Warszawy

W dniach 27-29.06.2013 klasy VI a i VI c były na wycieczce w Warszawie.

Wilanów czekał już otworem z ciekawie przygotowaną lekcją muzealną „Z wizytą u króla”. Dzieci otrzymały karty pracy i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Król Jan III Sobieski stał się wkrótce wszystkim bliski. Pani przewodniczka ciekawie opowiadała o jego sukcesach politycznych oraz wielkiej miłości do żony – Marysieńki. W jednej z sal użyczyła tez rekwizytów muzealnych i… przebrała ucznia za szlachcica.

Uczniowie jednak bardzo pragnęli już poznać miejsce naszego zakwaterowania. Okazało się śliczną kamienicą na Krakowskim Przedmieściu tuz obok Pałacu Prezydenta. Radość ze wspólnego przebywania w pokojach była ogromna.

Następnego dnia w strugach deszczu zwiedzaliśmy główne atrakcje stolicy – RYNEK, TRAKT KRÓLEWSKI, ŁAZIENKI.

Wielką przyjemność przyniósł jednak dzień trzeci. Wreszcie zaświeciło słońce, a na nas czekało już Centrum Nauki – „KOPERNIK”. To niezwykłe muzeum przybliża zwiedzającym tajniki głównych dziedzin naukowych w sposób niestandardowy, aktywny. Można więc było samemu robić różne ćwiczenia, doświadczenia np. fizyczne, chemiczne, przyrodnicze, psychologiczne,…zdobywając wiedzę podczas zabawy.

W drodze powrotnej krótko obejrzeliśmy jeszcze Jasną Górę i tak – słuchając ciekawych opowieści pani Agnieszki, naszej pilotki – dotarliśmy bezpiecznie do domu. Dzieci podsumowały wycieczkę jako wyjątkowo udaną.

Centrum Nauki - KOPERNIK

DZIEKANKA - tu mieszkaliśmy.

Rzecz o tym, jak Karol został szlachcicem.

Konie trzeba pogłaskać.

Na podbój Zamku Królewskiego!

Sebastian podziwia Syrenkę.