Rozstrzygnięcie Konkursu Żywego Słowa „Śladami Papuszy” [14.06.2013]

Dnia 14 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbył się finał II Dolnośląskiego Konkursu Żywego Słowa „Śladami Papuszy”. Konkurs finansowany byłe ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce, a honorowy patronat objął burmistrz Kłodzka pan Bogusław Szpytma.

Konkurs uroczyście otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pan Ryszard Ryll, który w swoim wystąpieniu podkreślił konieczność pielęgnowania kultury romskiej i zaznajamiania z nią polskiej społeczności. Następnie pani Joanna Semaniuk, członkini Komisji Konkursowej, przedstawiła kryteria, według których recytatorzy będą oceniani i życzyła wszystkim uczestnikom jak najwyższych not.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Jako pierwsi recytowali uczniowie klas I-III, następnie IV-VI i gimnazjum. Komisja Konkursowa w składzie: pani Ewa Madejczyk, pani Joanna Semaniuk i pan Antoni Mirga nagrodzili następujących uczestników:

klasy I-III

I miejsce: Ricardo Górniak ZSS w Kłodzku
II miejsce: Agnieszka Stich SP 3 w Kłodzku
III miejsce: Damian Jakubas Dziecięca Świetlica Środowiskowa w Kamiennej Górze
wyróżnienia: Leszek Józik Łakatusz SP2 we Wrocławiu

klasy IV-VI

I miejsce ex aequo: Monika Wojtal SP 3 w Kłodzku oraz Mikołaj Stasiak ZSI w Lubinie
II miejsce: Miriam Puma SP1 w Bystrzycy Kłodzkiej
III miejsce:Roksana Bożyk SP3 w Kłodzku
wyróżnienie: Randia Poma z SP1 w Bystrzycy Kłodzkiej

gimnazjum

Jury nie przyznało pierwszego miejsca
II miejsce: Patrycja Szambara; Dziecięca Świetlica Środowiskowa w Kamiennej Górze
III miejsce: Natalia Koszarna ZSS w Kłodzku
Wyróżnienie: Mateusz Kwiatkowski z ZSI w Lubinie

Po konkursie uczestnicy i ich opiekunowie zostali zaproszeni przez organizatorów konkursu na obiad i słodki poczęstunek.
JS