Wizyta pana Marcina Marciniszyna w naszej szkole [31.05.2012]

W ramach spotkań z ludźmi z pasją, 31 maja klasy V a i VI d miały wielką przyjemność gościć gwiazdę polskiego sportu, pana Marcina Marciniszyna. Ten obsypany licznymi medalami biegacz zgodził się spotkać z dziećmi i opowiedzieć o swojej życiowej pasji.

- brązowy medalista na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Osaka 2007 w sztafecie 4 x 400 m;

- halowy wicemistrz świata w sztafecie 4 x 400 m Moskwa 2006;

- olimpijczyk z Aten 2004;

- 6-krotny mistrz Polski na 400 m, 3-krotny halowy mistrz Polski na 400 m;

- złoty medalista mistrzostw Europy juniorów w 2001 r.;

- liczne medale w Światowych Igrzyskach Wojskowych.

Słynny sportowiec pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej, mieszka obecnie we Wrocławiu, ale większą część roku przebywa na zgrupowaniach za granicą. Opowiadał z przyjemnością uczniom, jak wygląda codzienny trening biegacza, ciężka praca nad sobą, atrakcje związane z wyjazdami, emocje, radość sukcesów i gorycz porażek. Dzieci usłyszały odpowiedzi na liczne pytanie dotyczące np. rywalizacji z innymi sportowcami, obejrzały najważniejsze medale, uzyskały też autografy i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Pana Marcina Marciniszyna, dzięki uprzejmości p. Anny Ilczyszyn, zaprosiła Beata Burtowska – Procak.