O tym "Co w trawie piszczy" i nie tylko czyli spotkanie z autorem Pawłem Wakułą w SP3

W ramach IX Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami "Z książką na walizkach" naszą szkołę odwiedził znany i lubiany autor oraz ilustrator pan Paweł Wakuła. Stało się to 1 czerwca czyli dokładnie w Dzień Dziecka.

Pan Paweł opowiadał o swoich książkach, za które otrzymał wiele nagród "Co w trawie piszczy", "Kajtek i Yetik" i "Kajtek i Yetik podnoszą żagle". Autor przedstawił uczniom bohaterów swych opowieści Ogryzka i Maurycego za pomocą jednego ze swych ulubionych narzędzi - pisaka. Dzieci otrzymały w prezencie autografy oraz egzemplarze książek pana Pawła z dedykacją Dla Czytelników Biblioteki w Kłodzku, a także pamiątkowe ilustracje ze spotkania.
O AUTORZE:
Pan Paweł Wakuła urodził się w Noc Świętojańską 24 czerwca 1965 roku. Jest absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej. Uprawia niepoważny zawód rysownika-humorysty. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”. w 2007 roku zbiór opowiadań "Co w trawie piszczy" został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren organizowanym przez fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. W 2011 został nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za "Kajtka i Yetika".