W maju 2010r. z okazji Święta Batalionu odbyła się III edycja konkursu plastycznego nt. ,,Żywioł kontra żołnierz 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej”

W I edycji brali udział tylko uczniowie naszej szkoły, w II edycji dołączyli do konkursu uczniowie pozostałych kłodzkich szkół podstawowych. III edycja nabrała jeszcze szerszego zasięgu – wzięli w niej udział uczniowie z Kłodzka i okolic oraz dzieci przedszkolne. Z naszej szkoły prace wykonało łącznie 39 uczniów z klas I, II i III. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie zorganizowanej przez 22KBPG w Kłodzku na terenie jednostki wojskowej podczas Dnia Otwartych Koszar 19 maja 2010r. Wszyscy zwiedzający oraz żołnierze i pracownicy cywilni oglądali wystawę i typowali laureatów. Po podliczeniu głosów okazało się, że zwycięzcami głównych nagród zostali kolejny raz uczniowie naszej szkoły:
1 miejsce –Emilia Karpowicz kl. I a
2 miejsce – Natalia Piątek kl. II d
3 miejsce –Bartłomiej Pacan kl. II e
Laureaci konkursu odebrali nagrody podczas Święta Batalionu 20 maja 2010r. z rąk dowódcy 22KBPG w Kłodzku - pana ppłk dypl. Artura Warwasa na uroczystym capstrzyku w Parku Sybiraków przed pomnikiem Małego Żołnierza.
Script logo