Uczniowie SP3 też dbają o serce

Dnia 30.09.2010 roku uczniowie klas III c i VI a z naszej szkoły mieli szczęście wziąć udział w „Serdecznych lekcjach”, które są częścią pilotażowego programu edukacyjnego dotyczącego profilaktyki chorób układu sercowo naczyniowego – „Szkoła Servier”. Program jest realizowany w ramach ósmej edycji akcji „Servier dla Serca, która jest prowadzona pod hasłem „Mamo, Tato dbajmy o serce!”. Podczas specjalnych lekcji prowadzonych przez doświadczonych pedagogów ze Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych uczniowie zapoznawali się z funkcją i budową serca, o jego znaczeniu dla organizmu człowieka, nauczyli się rozpoznawać i nazwać czynniki powodujące choroby serca. Nauczyciele pokazali dzieciom jak wyczuć bicie serca przy pomocy stetoskopu czy palcami wykryć tętno. Nauka w postaci zabawy udzieliła się uczestnikom i wszyscy chętnie lub nieco mniej brali udział w rozrywkach związanych z utrzymaniem swego serca w dobrej kondycji. Spotkanie zwieńczyło zwiedzenie wielkiego pneumatycznego modelu ludzkiego serca, gdzie wycieczka idąc zgodnie z kierunkiem przepływu krwi przez organizm mogła przez krótką chwilę poczuć się jak prawdziwe krwinki krążące po ludzkim ciele. Na pożegnanie uczniowie zostali obdarowani poza wiedzą upominkami, które miały się im przysłużyć do utrzymania zdrowego rytmu życia.