Świąteczne podarunki z Adwentowego Drzewka

20 grudnia 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kłodzku, w ramach akcji charytatywnej pn. „Adwentowe Drzewko”, odbyło się drugie z kolei spotkanie z dziekanem Julianem Rafałko i ks. Arkadiuszem Raczyńskim z sąsiadującej nieopodal parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Nasza współpraca od lat układa się bardzo dobrze i dzięki temu zawdzięczamy tego typu akcje dla naszych podopiecznych. Celem akcji jest obdarowanie dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej podarunkami świątecznymi ufundowanymi przez parafian. Warto podkreślić, iż akcja ta jest zupełnie anonimowa i darczyńcy losowo spełniają marzenia dzieci. Atmosfera tego wydarzenia była szczególnie sprzyjająca, świąteczna bowiem odbyła się przy choince, tuż po wystawionych przez naszych uczniów Jasełkach. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Dorota Ręczkowska, pedagodzy szkolni Dorota Paczka i Anna Kowalska oraz pięćdziesięcioro naszych uczniów. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na podarunki i z ogromną ciekawością zaglądały do zapakowanych prezentów. Czynienie dobra dla innych, szczególnie tych najmłodszych, których marzenia mogą się spełniać, ma szczególną wymowę. To właśnie dzięki ludziom dobrej woli, którym los dziecka, nie jest obojętny, na twarzach dzieci pojawia się radość i jest to widok, który powoduje, że nastrój ten udziela się wszystkim dookoła. Spotkanie zakończyły wspólne podziękowania i odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”. W imieniu naszych obdarowanych podopiecznych, wyrażamy wdzięczność za tę wzniosłą inicjatywę i zorganizowaną akcję i składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do tak niecodziennej formy pomocy.
Dyrekcja, pedagodzy i wdzięczni uczniowie.
A.K.