"Wszystkie Kolory Świata" akcja UNICEF'u w naszej szkole

„Wszystkie Kolory Świata” to międzynarodowy projekt UNICEF, który rozpoczął się w listopadzie 2011 roku w polskich szkołach. W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z całej Polski wykonali własnoręcznie zaprojektowane i uszyte szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.
Okazuje się, że można robić wielkie i ważne rzeczy w bardzo prosty i radosny sposób – mówi Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W akcję „Wszystkie kolory świata” mogą zaangażować się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie. To doskonała okazja, żeby nauczyć nasze pociechy otwartości i tolerancji na innych. Warto dołączyć!
Szkoły i placówki edukacyjne z całej Polski w tym nasza mogły zgłaszać się do projektu do piątku, 18 listopada 2011 roku rejestrując się ONLINE. Każda szkoła lub placówka, która dołączyła do kampanii, mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej, który zorganizowany zostanie w zwycięskiej szkole. Konkurs przeprowadzony zostanie na oficjalnym http://www.facebook.com/unicefpolska na Facebook’u w drugiej połowie stycznia 2012 r.
Konkurs rozpoczął się 23 stycznia. Zdjęcia zostały umieszczone na oficjalnej stronie UNICEF Polska na Facebooku w specjalnej galerii "Wszystkie Kolory Świata". Zachęcamy wszystkich do polubienia naszego profilu, a następnie do obejrzenia zdjęć!
Zdjęcia laleczek w tym także i Naszej wykonanej przez Natalię Wrzesińską z klasy VI c można obejrzeć, wyszukać w galerii i zagłosować pod tym adresem:
Aby szybciej wyszukać laleczkę Natalii zamieszczamy zdjęcie poniżej.
ZAPRASZAMY!!!

Oto lalka wykonana przez Natalię Wrzesińską, na którą można oddać głos.