Znane i nieznane, nieco zapomniane... przysłowia w konkursie literackim

W marcu trzydzieścioro uczniów naszej szkoły pisało wypracowanie, którego mottem miało być przysłowie. IX Dolnośląski Konkurs "Znam przysłowie" zainicjowała polonistka z Autorskiego Gimnazjum Gassa. Tego samego dnia prace uczestników etapu szkolnego koordynator spakował do koperty i odesłał do Organizatora. Jury konkursowe wyłoniło finalistów, którzy już we Wrocławiu pisali wypracowanie tym razem z listy 10 przysłów organizator losował 3 przysłowia i uczeń wybierał jedno z nich. Także tym razem należało opowiedzieć niebanalną historię, w której motywem przewodnim miało być przysłowie. W tym etapie wśród dziesięciu finalistów znalazły się dwie uczennice Trójki: Oliwia Janiszyn 6e i Aleksandra Idczak 6a. W rozliczeniu końcowym punktowano oba wypracowania i w tej rozgrywce palmę pierwszeństwa wywalczyła Ola: zajęła II miejsce. Wyprzedziła ją tylko dziewczynka z Wrocławia. Ola otrzymała 17 maja piękne nagrody, dyplom i na razie ustną deklarację, że w publikacji książkowej z konkursu znajdzie się jej wypracowanie. Opłaciło się więc żmudne wgryzanie w znaczenia przysłów i słuszne podpowiedzi polonistek, które na obu etapach czuwały nad dziewczynami.

Gratulujemy!!!!!