Wycieczka II B do Apteki "Królewskiej" w Kłodzku

We wtorek 7.11.2017 roku uczniowie klasy II  B wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Apteki "Królewskiej" w Kłodzku. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza. Przekraczając próg apteki przywitały nas uśmiechnięte panie farmaceutki, które zaprosiły nas na zaplecze i opowiedziały dzieciom o swojej pracy. Pani Karina Siudak pokazała nam jak wiele leków znajduję się w aptece. Dzieci wśród wielu lekarstw wypatrywały swoje ulubione witaminy. Pani farmaceutka przybliżyła nam historię farmacji, opowiedziała o receptach. Najciekawszą częścią zajęć okazało się być samodzielnie ważenie i odmierzanie glukozy na wadze elektronicznej. Uczniowie z wielką chęcią i zapałem wykonywali polecenia pani prowadzącej. Po wyjściu z apteki wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z apteką w tle.

LM