WIZYTA PANA PODRÓŻNIKA

19 maja 2022 roku naszą szkołę odwiedził podróżnik pan Bolesław Grabowski. Uświetnił on lekcję geografii, opowiadając o swojej wyprawie do Afryki, a konkretnie o Etiopii. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas VII i VIII. Nasz gość opowiadał o kulturze, religii, codziennym życiu mieszkańców poszczególnych plemion afrykańskich, które odwiedził. Wykorzystał do tego celu prezentację ze slajdami. Pokazał również liczne przedmioty codziennego użytku, tradycyjne instrumenty muzyczne, stroje wykonane ze skóry i trawy. Uczniów zaskoczyła zaprezentowana, ręcznie wykonana z drewna zabawka oraz tępa maczeta, którą mogli zobaczyć z bliska. Podróżnik odwiedził również szkołę etiopską, w której nakręcił krótki film przedstawiający tradycyjny taniec plemienny. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem opowieści gościa. Zadawali liczne pytania związane również z kolejnymi planami podróżniczymi. W związku z dużym zainteresowaniem uczniów będziemy wyczekiwać z niecierpliwością kolejnego spotkania.