Wizyta autora przewodników po Ziemi Kłodzkiej - Artura Szejnera w czytelni szkolnej

15.12.2011 r. w czytelni szkolnej z inicjatywy pani Marioli Szałapskiej odbyło się spotkanie uczniów klas VI c i VI b z panem Arturem Szejnerem – autorem m.in. przewodników: „Nad dziką Orlicą” i „Droga Zbłąkanych Wędrowców – Przewodnik dla aktywnych po Ziemi Kłodzkiej”. Autor- filolog i były dziennikarz mówił o ziemi kłodzkiej, jej urokach, miejscach magicznych, tajemniczych. Opowiadał o niesamowitych ucieczkach z Twierdzy Kłodzkiej o straszliwych losach górników pracujących w okolicznych kopalniach, doradzał domorosłym narciarzom jak zachować dobrą sylwetkę podczas jazdy na nartach. Wystąpienie pana Artura Szejnera podobało się uczniom, sam mówca zadeklarował, że z chęcią powróci w progi naszej placówki aby opowiedzieć więcej o cudach naszej kotliny, w której się rozmiłował.

Pan Artur Szejner opowiada uczniom o Ziemi Kłodzkiej