Warsztaty dla nauczycieli „Mój park, moja kraina” [05-07.10.2012]

W ramach projektu „Mój park, moja kraina” w dniach od 5 do 7 października 2012 r. na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych odbywały się warsztaty dla nauczycieli z województwa dolnośląskiego. Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowały panie: Joanna Semaniuk, Iwona Wulkiewicz-Flis oraz Beata Zdrolik.
W trakcie warsztatów poruszana była tematyka związana z działalnością edukacyjną Parku Narodowego, problematyką ochrony przyrody, elementami współpracy na płaszczyźnie park narodowy – szkoła. Nauczyciele mieli możliwość poszerzenia swoich kompetencji w zakresie fachowej wiedzy przyrodniczej oraz zapoznania się z ofertą dydaktyczną i wydawniczą Parku.
Podczas sesji terenowej z udziałem ornitologa dr Romualda Mikuska uczestnicy zdobyli garść cennych informacji dotyczących potrzeby znakowania ptaków, kontroli sieci ornitologicznych, sposobu oznaczania ptaków pod kątem gatunku, wieku i płci, różnych metod chwytania ptaków oraz zasad etycznych obowiązujących podczas obrączkowania.
Uczniowie zainteresowani florą i fauną Ziemi Kłodzkiej mogą sięgnąć po „Zeszyt odkrywcy” autorstwa Tadeusza Kandefera. Ci, którzy zaś interesują się tematyką ornitologiczną, powinni obowiązkowo obejrzeć film edukacyjny „Sowy Polski”. Zarówno książeczkę jak również film można znaleźć w szkolnej czytelni.
JS