Uczniowie klasy V a na wystawie „Światowi Mistrzowie Ilustracji”

W dniu 22.02.2013r. (piątek) klasa V „a” wzięła udział w zorganizowanej przez Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Kłodzku wystawie pn.: „Światowi Mistrzowie Ilustracji”. Na wystawie zaprezentowano ilustracje laureatów najbardziej prestiżowej nagrody w świecie książki dziecięcej Bologna Ragazzi Award, która jest tym w branży książek dla dzieci i młodzieży czym Oskar w branży filmowej. Podczas wystawy odbyło się również spotkanie z Dorotą Hartwich, która wraz z mężem Tomaszem Malejkim prowadzą wydawnictwo Format we Wrocławiu specjalizujące się w wyjątkowych i pięknych – zarówno od strony plastycznej jak i też literackiej – książek dla dzieci m.in. „Puszkę –Cacuszko”, „Bajka o kochaniu” (książki te wybrano książkami roku przez Komitet Ochrony Praw Dziecka). Podczas pokazu można było obejrzeć różne nietypowe książki oraz dowiedzieć się, iż w książkach nie tylko ważny jest tekst, ale również ilustracja, a także to, że książki obrazkowe są nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Karolina Sobczyńska i Karolina Wajsowicz Va