SUKCESY UCZNIÓW SP3 Klas IV - VI w roku szkolnym 2017-2018

KLASY IV

• Język Polski:

- Szkolny konkurs ortograficzny dla klas czwartych o tytuł „Mistrza Ortografii”:
I miejsce Katarzyna Filipek
II miejsce Maksymilian Smolak
III miejsce Wiktoria Osicka;

- teatr SKARPETKA: występy w Centrum Kultury Chrześcijańskiej „Jasełka z historią w tle”; turniej teatrów szkolnych Teatr Zielona Gęś we Wrocławiu; przedstawienie „Poezja Skarpetki” – uczennice Tatiana Kielar i Emilia Wojewodzic, Michał Wolak i Fabian Marszałek.

• Historia:

- Kordian Oktawiec za zajęcie I miejsca w etapie szkolnym  VI Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego i udział w finale tego konkursu we Wrocławiu.

- Wiktoria Osicka za zajęcie II miejsca w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Alfik”.

- Szkolny konkurs plastyczny Picture Dictionary

I miejsce - Oliwia Fara;
II miejsce – Daniel Pańczyk.
-Szkolny Konkurs znajomości języka angielskiego:

I miejsce – Kordian Oktawiec;
II miejsce – Milena Banaś;
III miejsce – Maria Wyciślak.
- Ogólnopolski konkurs języka Galileo:
Wiktoria Osicka 6 miejsce dyplom laureata;
Kordian Oktawiec 7 miejsce dyplom laureata.

- Ogólnopolska Olimpiada z Języka angielskiego OLIMPUS sesja zimowa i sesja wiosenna dla Wiktorii Osickiej i Kordiana Oktawca.

• Matematyka:

- Osiągnięcia uczniów klas 4 w Międzynarodowym konkursie matematycznym KANGUR 2018 – nagrody rzeczowe (książki):

OSICKA WIKTORIA – bardzo dobry wynik

JAKIMISZYN KACPER - wyróżnienie

KANCELARZ LENA - wyróżnienie

FERENZ JAKUB - wyróżnienie

BACZYNSKA MAJA – wyróżnienie

- Osiągnięcia uczniów klas 4 w Olimpiadzie matematycznej OLIMPUS – sesja zimowa - nagrody rzeczowe (kalkulatory):

Wiktoria Osicka - laureat,

Mateusz Siudak – laureat

Kordian  Oktawiec – laureat

• Sport:

- Za IV miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej Igrzysk Dzieci Drużynowe Zawody w Pływaniu chłopców: Jakub Ferenc i Szymon Dulski.

- Za V miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej Igrzysk Dzieci Szachy: Katarzyna Filipek i Michał Malik.

- Pływanie: Maja Baczyńska, Martyna Grajek, Wiktoria Osicka,  Alicja Czerniak, Hanna Lewicka, Maja Poręba.

- Siatkówka: Rydz Kaja, Bil Weronika, Dankowska Wiktoria, Wierzbicka Amelia.

- Piłka Ręczna: Kisiel Wiktor, Babiński Krzysztof, Konopka Luca, Oliwier Bogusz, Lewicki Jakub, Filejski Damian, Karasek Marcel, Grzech Błażej, Olczak Wiktor,  Kruz Oskar, Grzesik Daniel, Jakimiszyn Kacper, Michał Malik, Celner Jakub, Budzioch Damian, Michalak Mateusz, Królczyk Jakub, Gajewicz Rafał, Oktawiec Kordian.

- Lekka atletyka: Zaczyk Zuzanna, Domiczew Oliwia, Dudek Zuzanna, Gargała Zuzanna.

• Artyści:

Lila Wyjadłowska za zajęcie III miejsca w XXI Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym „Gitariada”, za zajęcie III miejsca w XXI Międzynarodowym Festiwalu i konkursie muzyki gitarowej;

- Uczniowie nominowani do Nagrody Leonardo w tym roku:

Kategoria humanista Lena Kancelarz

Kategoria matematyk Wiktoria Osicka

Kategoria języki obcy Kordian Oktawiec

Drużyna pływaków Jakub Ferenc i Szymon Dulski

Oraz nominacja indywidualna Maja Poręba.

KLASY V

• Język Polski:

- Natalia Rudeńska – wyróżnienie w powiatowym etapie konkursu recytatorskiego PEGAZIK;

- teatr SKARPETKA: występy w Centrum Kultury Chrześcijańskiej „Jasełka z historią w tle”; turniej teatrów szkolnych Teatr Zielona Gęś we Wrocławiu; przedstawienie „Poezja Skarpetki” – uczennice Julia Kurtasz oraz Wiktoria Zwardoń.

- Filip Kawulka – wyróżnienie w ALFIKU Historycznym;

• Język Angielski:

- Zuzanna Serafin, Kamila Chochorowska, Dominik Suszczyński, Andrzej Gąsior oraz Wojciech Opaliński – konkurs plastyczny „Picture Dictionary”;

- Konkurs wiedzy z Języka Angielskiego dla klas V – II miejsce Domink Suszczyński oraz wyróżnienie Wojciech Opaliński.

• Matematyka:

- Dominik Suszczyński – najlepszy wynik w szkole w Olimpiadzie Matematycznej „OLIMPUS”;

- KANGUR  Matematyczny – wyróżnienia: Dominik Suszczyński, Wojciech Opaliński, Cieplak Aleksandra.

• Sport:

- IV miejsce w finale strefy wałbrzyskiej w pływaniu, sztafeta chłopców: Piotr Witkeiwicz, Dominik Suszczyński, Miłosz Krukiewicz.

- Za IV miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej Igrzysk Dzieci Drużynowe Zawody w Pływaniu chłopców: Piotr Witkiewicz, Miłosz Krukiewicz, Dominik Suszczyński.

- Górka Karolina, Angelika Szumna, Karol Hatala, Mateusz Kowol, Bernaś Bartłomiej, Dolecki Michał, Roksana Owczarczak, Bil Wiktoria, Moraczewska Wiktoria.

• Działalność Społeczna:

- Dominik Suszczyński – prowadzenie Koła Szachowego.

KLASY VI

• Język Polski:

- teatr SKARPETKA: występy w Centrum Kultury Chrześcijańskiej „Jasełka z historią w tle”; turniej teatrów szkolnych Teatr Zielona Gęś we Wrocławiu; przedstawienie „Poezja Skarpetki” – uczniowie: Łukasz Mazur, Patrycja Bugajewska, Oliwia Śladewska, Lena Handel, Amelia Finokiet, Daniel Suwała, Nikola Wiśniewska, Alicja Karpowicz.

• Historia:

- Paweł Witkiewicz – wyróżnienie w ALFIKU Historycznym.

- Szkolny konkurs plastyczny Picture Dictionary

III miejsce – Alicja Karpowicz;

• Matematyka:

- Maria Kłódkowska  i Paulina  Ciesielska z klasy VI e za reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku w finale IX Konkursu Matematycznego Origami " Żuraw.

- Leszkiewicz Maciej otrzymał dyplom za wyjątkowe osiągnięcia matematyczne w klasie VI.

• Sport:

- Błotnicki Filip, Woźniak Mikołaj, Witkiewicz Paweł, Zaczyk Michał, Konopka Jakub, Wachowski Antoni, Tomaszewski Maksymilian, Piekuś Maksymilian, Rataj Szymon, Wdowiak Hubert, Kluczyński Piotr,  Jastrzębski Adrian, Kucha Aleksandra, Widuch Weronika, Finokiet Amelia, Ferenc Aleksandra, Mąka Anna, Döringer Anna, Ciesielska Paulina, Zacharow Dominika, Paszkowska Emilia, Przybycień Karolina.