SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

6 października b. r. tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata 2017”.

Po spotkaniu organizacyjnym, uczniowie wyposażeni w rękawice i worki na śmieci wyruszyli, wraz z opiekunami, sprzątać wyznaczone rewiry.

Sprzątali m. in. ulice: Floriana Szarego, Muzealną, Traugutta, Czeską, Krakusa, Plac Franciszkański, Wodną, Niską i Matejki.

Swoje zadanie zakończyli w uzupełniającym punkcie selektywnej zbiórki odpadów przy ul. Zofii Stryjeńskiej. Tam umieścili posegregowane śmieci w odpowiednich pojemnikach. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i przejęciem. Na koniec sporządzili raporty z przebiegu akcji, z których wynika, że najczęściej nie trafiają do koszy na śmieci plastikowe butelki, niedopałki papierosów, papiery i puszki. Dzieci zauważyły, że z pozoru czyste ulice kryją w sobie jednak zaśmiecone zakamarki.

Akcja odbyła się dzięki współpracy SP3 oraz Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Kłodzku.

W nagrodę za udział w akcji każda klasa otrzymała roślinę doniczkową i akcesoria do pielęgnacji roślin pokojowych w swojej sali.

Dziękujemy uczniom klasy 5a, 5b, 5c, 5d, pani Beacie Burtowskiej – Procak, pani Roksanie Rataj i rodzicom uczniów klasy 5b, pani Bożenie Dudek oraz Dyrekcji naszej szkoły i panu Pawłowi Stec (UM K-ko) za zaangażowanie w przeprowadzenie tegorocznej edycji „Sprzątania Świata”.

Koordynatorki akcji

Beata Zdrolik i Kamila Drofiszyn