Spotkanie ze Strażnikiem Leśnym z Nadleśnictwa Międzyleskiego panem Mariuszem Kępą [13.04.2016]

W środę na czwartej lekcji do czytelni szkolnej zawitał las...a przywiózł go ze sobą, Strażnik Leśny z Nadleśnictwa Międzyleskiego pan Mariusz Kępa, który odwiedził nasza szkołę wraz ze swą wierną sunią Elzą. Uczniowie, którzy mieli to szczęście uczestniczyć w spotkaniu mogli zgłebić swą wiedzę na temat przyrody Polskiej jak i tej dotyczącej naszej kotliny. Pan Mariusz uświadamiał słuchaczy o zagrożeniach płynących z kłusownictwa, o gatunkach zwierząt i roślin będących pod ochroną w naszym kraju oraz jego okolicach. Swą przemowę obrazował przyniesionymi specjalnie na to spotkanie skórami zwierząt, szyszkami, porożami oraz rekwizytami rodem z gabinetu biologicznego. Nikt nie zaprzeczy także, że jedną z głównych atrakcji spotkania była sunia razy wyżeł niemiecki szorstkowłosy Elza, która dzielnie dawała się pogłaskać licznym ochotnikom, a to zapewne przez jej łagonde usposobienie. Wizyta pana Mariusza spotkanła się  z ogromną aprobatą ze strony naszych uczniów, którzy z wielką ochotą odpowiadali na pytania zadane przez Strażnika Leśnego. Każdy uczestnik po spotkaniu opuścił czytelnię bogatszy nie tylko w wiedzę o lokalnych lasach, ale otrzymał upominki od samego Komendanta posterunku straży leśnej w Nadleśnictwie Międzyleskim pana Eugeniusza Lwa, który przybył wesprzeć pana Mariusza.

Dziękujemy za odwiedziny i czekamy na kolejne tak owocne spotkanie.

Komendant Straży Leśnej Eugeniusz Lew z wierną i pomocną Elzą.