Spotkania z cyklu "Poznajmy ciekawych ludzi" - pani Sylwia Winnik [28.11.2022]

28 listopada w bibliotece szkolnej w cyklu spotkań "Poznajmy ciekawych ludzi" gościła pani Sylwia Winnik - dziennikarka, autorka książek z gatunku literatury faktu. Napisała m.in. "Dziewczęta z Auschwitz. Głosy ocalonych kobiet", "Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939 - 1945", "Dzieci z Pawiaka". Snując refleksje nad przemijaniem, dokumentuje oraz utrwala wspomnienia i przeżycia swoich bohaterów z okrutnych czasów wojny. Jest również autorką opowieści o tajemniczej historii i przygodach jakie rozgrywają się w pobliskim pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim, co opisała w książce dla młodzieży pt. "Tymek, Czarny Kot i zagadki pałacu Marianny." W spotkaniu z pisarką w bibliotece uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII. Dziękujemy za tę lekcję historii.