Spektakl „Ten Obcy”

Od lat książka Ireny Jurgielewiczowej „Ten Obcy” cieszy się ogromną sympatią wśród młodych czytelników. Uczniów ciekawią dramatyczne losy Zenka, który ucieka z domu przed ojcem-alkoholikiem, porusza odnowiona relacja między Ulą a – nieobecnym w jej dotychczasowym życiu – ojcem, fascynuje siła przyjaźni, która potrafi wszystko znieść i przezwyciężyć największe trudności.
Tym większa przyjemność spotkała ostatnio uczniów klas VI naszej szkoły, którzy mieli możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego, będącego adaptacją tej cenionej powieści. Spektakl przygotowany był przez Wrocławski Teatr Edukacji ARTENES i spełnił wszelkie oczekiwania naszych widzów. Zachwycała muzyka i scenografia, ale i przekaz najważniejszych treści powieści został dobrze wyartykułowany, co zaowocowało gromkimi brawami po zakończeniu spektaklu i żywymi dyskusjami na lekcjach języka polskiego.