SP3 przyłącza się do akcji MEN „Razem na Święta” 2020

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, szczególnie kiedy pomagamy osobom starszym, chorym lub osamotnionym. W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej Nr3 w Kłodzku przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta” 2020, której celem było zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym. Ze względu na stan epidemii nasze działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Przygotowaliśmy kartki z życzeniami świątecznymi dla rówieśników szkół znajdujących się na Kresach Wschodnich. Wysłaliśmy listy do szkół na Ukrainie, do których uczęszczali nasi obecni uczniowie. Do współpracy zaprosiliśmy rodziców tych uczniów, prosząc o tłumaczenie tekstów oraz dane adresowe. Włączyliśmy się również w pomoc rodzinie będącej w trudnej sytuacji materialnej w ramach akcji "Szlachetna Paczka" i przygotowaliśmy dla niej prezenty na święta Bożego Narodzenia. Dzięki współpracy całej społeczności szkolnej mogliśmy podarować innym trochę szczęścia i sprawić, że ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia przepełniony był magią i nadzieją.