Rajd do Szczytnej i Polanicy Zdrój klasy VI a i V b [28.09.2012]

Dnia 28.09.br., pojechaliśmy z panią Danutą Winiarz na rajd do Szczytnej i Polanicy Zdrój. O godz. 8.45 odbyła się zbiórka przed szkołą, a o 9.00 jechaliśmy już w autobusie . Po 20 minutach miłej jazdy, wreszcie dojechaliśmy do celu. Wyszliśmy z autokaru i wędrowaliśmy polną drogą. Gdy doszliśmy na koniec polany, droga rozwidlała się. Większość grupy postanowiła iść leśną drogą. Po 10 minutach marszu doszliśmy do niewielkich skał, gdzie zrobiliśmy sobie przerwę na zjedzenie lub napicie się czegoś. Robiliśmy też zdjęcia. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Gdy skończyła się skalna ścieżka, doszliśmy na Szczytnik. Były tam wspaniałe drzewa i rośliny, a przede wszystkim piękne widoki na całą okolicę. Oglądaliśmy znajdujący się tam wspaniały zamek i kościół, który niestety był zamknięty.
Po zwiedzeniu okolicy postanowiliśmy zmierzać ku Polanicy leśnymi drogami. Teraz już każdy szedł swoim tempem, podziwiając widoki. Większość chłopców szukało grzybów. Uczniowie z klas VI szli z przodu, rysując strzałki młodszej grupie, aby nie zabłądziła. Po kilku godzinach drogi dotarliśmy do „Piekiełka”. Niestety musieliśmy tam chwilę poczekać, ponieważ grupa z innej szkoły także miała ognisko. Nikt się tym nie przejął i niektórzy postanowili coś przekąsić, a inni nazbierać grzybów.
Gdy odczekaliśmy swoje, poszliśmy smażyć kiełbaski. Chłopcy z okazji swojego święta dostali upominek. Pani jednak nie pominęła dziewcząt – dostałyśmy cukierki. Gdy pojedliśmy, dostaliśmy pyszny bigos. Potem przyszedł czas na dalszy marsz. Podziękowaliśmy za gościnę i poszliśmy dalej. Wreszcie dotarliśmy do Polanicy, gdzie znajduje się tor saneczkowy. Po krótkim odpoczynku, ruszyliśmy w drogę do centrum miasta. Pani postanowiła z młodszą grupą pójść nieco dłuższą drogą. My, starsi, byliśmy sprytniejsi i z innymi opiekunami poszliśmy tą krótszą. Gdy wszyscy dotarliśmy do celu, nastąpił czas wolny, po czym poszliśmy na przystanek autobusowy. Wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do Kłodzka na szkolny parking z którego wszyscy się rozeszli.
Ta wycieczka bardzo nam się podobała, choć byliśmy z młodszą klasą V b.
Dziękujemy pani Danucie Winiarz za wspaniały rajd.

Klaudia Wawszczyk i Natalia Dolata kl. VI a

28 września pojechaliśmy na wycieczkę szkolna organizowaną przez naszą wychowawczynię. Pojechaliśmy autokarem do Szczytnej. Chodziliśmy po lesie, koledzy z mojej klasy znaleźli grzyby a krajobraz był bardzo piękny. W lesie było cicho i spokojnie, słychać było śpiew ptaków. Leśniczy poczęstował nas bigosem z bułeczką i cukierkami. My smażyliśmy kiełbaski, które były bardzo smaczne. Myślę, że wycieczka się udała, ponieważ dopisała nam pogoda. Chciałam podziękować za tak wspaniałe chwile swojej klasie, kolegom i koleżankom z VI a oraz naszej wspaniałej pani.
Julia Reif z klasy V b