Nasze PTAKOLICZENIE

2 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jesiennym liczeniu ptaków.
Wycieczka edukacyjna została zorganizowana w związku z Europejskim Dniem Ptaków, we współpracy z OTOP - Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków.
Zainteresowani uczniowie z klas IV A, IV C oraz VI C i VI E obserwowali i liczyli ptaki naszego miasta. Wśród zaobserwowanych ptaków znalazły się między innymi pustułki, kawki, gołębie grzywacze, sikorki, a nawet zimorodek. Najliczniej towarzyszyły nam oczywiście gołębie miejskie. Raport podsumowujący efekty pracy uczniów został przesłany do OTOP.
Przed wycieczką uczniowie wzięli udział w przygotowanej przez nauczycielkę przyrody prezentacji o ptakach naszego miasta oraz słuchali głosów ptaków.
Uczniowie klasy IV A i IV B przygotowali z okazji EDP wystawę ptasich kolorowanek.