Nasze "Pływaczki" na OTYLIA SWIM TOUR

W dniu 13 września 2020 r. uczennice naszej szkoły: Maja Poręba, Hanna Lewicka (klasa VII), Amelia Bidowaniec (klasa V), Martyna Poręba i Nadia Starzak (klasa IV), na co dzień trenujące pływanie w UKS HS Team Kłodzko brały udział w Otylia Swim Tour zorganizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak w Świebodzicach.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi adepci pływania od 9 do 14 roku życia. Dzieci powinny przemieszczać się minimum dwoma stylami pływackimi (grzbietowy i dowolny). Warsztaty są skierowane także do rodziców i trenerów. Dla każdej z tych grup odbywają się zajęcia z odpowiednio sprofilowaną wiedzą.

Młodzi adepci pływania biorą udział w zajęciach zarówno na pływalni jak i na sali gimnastycznej. Podczas całego dnia warsztatów dzieci otrzymują dużą dawkę motywacji.

Rodzice są najważniejszym ogniwem w rozwoju pasji dziecka, dlatego ich obecność podczas Otylia Swim Tour jest bardzo ważna. Warsztaty z psychologiem i dietetykiem są istotną częścią spotkań, dzięki którym rodzice jeszcze lepiej wiedzą jak pomagać swojemu dziecku w osiąganiu celów.

Trener/nauczyciel jako opiekun ma olbrzymi wpływ na rozwój młodego sportowca. Bywa tak, że spędza z dzieckiem wiele godzin, jest „drogowskazem" do celu i przyjacielem, dlatego w Otylia Swim Tour trener jest częścią projektu.

WB

Script logo