My też pomagamy potrzebującym...

W odpowiedzi na apel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Telewizją Wrocławską dotyczący zbiórki darów świątecznych dla naszych rodaków na Kresach, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kłodzku przystąpiła do akcji pod nazwą „Świąteczne Dary dla Rodaków na Wschodzie”. To już trzecia z kolei akcja dobroczynna w tym roku szkolnym, do której przystąpiła nasza szkoła. W zbiórkę darów zaangażowali się pedagodzy szkolni Dorota Paczka i Anna Kowalska. Do pomocy chętnie przystąpili wychowawcy i uczniowie. Akcja przebiegała sprawnie, poczynając od plakatów tematycznych na terenie szkoły, po zbiórkę wszystkich dobrowolnych podarków w różnej postaci. Liczył się każdy gest, któremu przyświecał szczytny cel niesienia pomocy potrzebującym. W ramach akcji zebraliśmy żywność, słodycze, zabawki, artykuły szkolne i maskotki, które zostały odwiezione przez dyrektora szkoły Dorotę Ręczkowską do Telewizji Wrocławskiej. Przystąpiliśmy do tej akcji z potrzeby serca, a tym samym zrealizowaliśmy ważny cel wychowawczy z Programu Wychowawczego Szkoły, którego zadaniem jest kształtowanie postawy otwartości na potrzeby innych. Akcje charytatywne, w których udzielamy wsparcia potrzebującym, są najlepszym przykładem własnym i dowodem otwartości serc. Podziękowaniem za nie, niech będzie uśmiech i radość obdarowanych. W tym miejscu należą się również podziękowania wszystkim rodzicom uczniów, którzy ze rozumieniem przystąpili do zbiórki darów, przyczyniając się do niesienia bezinteresownej pomocy.
A.K.