Mikołajki w III grupie [06.12.2014]

6-go grudnia nie tylko w szkole panuje specyficzna atmosfera wewnętrznej ekscytacji, kiedy dzieci oczekują na przyjście Mikołaja z prezentami. Jedni mówią, że Mikołaj nie istnieje, że są tylko przebierańcy, inni bardzo w niego wierzą. Jedni i drudzy wypatrują jednak momentu, kiedy przyjdzie i co przyniesie.
Tak też było w naszej grupie. Ponieważ dzieci rano uczestniczyły w lekcjach, Mikołaja w świetlicy nie było, a jak przyszedł, to akurat zeszliśmy na obiad do stołówki. Pani wicedyrektor przyniosła nam dobrą nowinę, - Mikołaj zostawił jakiś kosz dla III grupy i poszedł dalej.
Kiedy pani Ania przyniosła ten kosz do sali, wszystkie dzieci krzyczały z zachwytu. Ile było radości i uśmiechów na buziach. Warto było wcześniej zaśpiewac piosenkę dla Mikołaja, bo chyba dzięki niej trafił do nas bez trudu.
Mikołaju dziękujemy, przyjdź za rok, czekamy na ciebie.

A.K.