Kłodzkie Czytanie, czyli FiK (Fontanna i Kazio) [19.09.2016]

Ten rok szkolny rozpoczęliśmy od dużych imprez czytelniczych i idziemy za ciosem, najpierw odbyło się w czytelni szkolnej Narodowe Czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza, a teraz na horyzoncie kolejna impreza ścisle związana z książkami - Kłodzkie Czytanie, czyli FiK (Fontanna i Kazio). Kilka wybranych klas oraz grupa czytelniczek z bibliotecznego Koła Teatralnego wzięły udział w IV edycji tegoż nobliwego wydarzenia. Imprezę rozkręcił "synek" pani Anny Makowskiej-Kowalczyk, Kazio Sponge czyli Kazio Gąbka, cudowny chłopiec o wielu talentach (niekoniecznie ukrytych;). "Cechy szczególne tego sześciolatak? Pół metra i jeszcze 2 cm, ale w trampkach. Serce chłonne i wielkie, bo z gąbki. Dowcip nieprzeciętny. Utalentowany wszechstronnie. Gra, śpiewa, mądrze gada i pewnie tańczy. Ma wadę wymowy, ale to w niczym nie przeszkadza. Zwykle nosi czapkę, wielkie okulary. Ubrany szykownie. Prowokuje, rozśmiesza, wciąga wszystkich do zabawy. Zachwyca. To lalkowy dżentelmen. Przyjechał do Kłodzka na specjalne głośne życzenie."

Tegorocznego FiK'a zakonczył konkurs głosnego czytania poezji dla czwarto-, piąto- i szóstoklasistów. Nie ukrywamy, że wypatrujemy juz kolejnej edycji;)