GRAMY W RĘCZNĄ

Drużyna piłki ręcznej chłopców SP Nr 3 w Kłodzku dzięki dużej ilości sportowych osiągnięć jakie ma na swoim koncie, zakwalifikowała się do pilotażowego programu pod takim właśnie tytułem, ogłoszonym przez Ministerstw Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Ręcznej. Znalazła się tym samym w gronie 160 zespołów wybranych z 16 województw. Celem programu „Gramy w ręczną”, rozpoczętego w grudniu ub. r., jest m.in. propagowanie tej dyscypliny, integracja grupy sportowej, kształcenie sprawności fizycznej oraz szeroko pojęty rozwój piłki ręcznej.

Bezpłatne zajęcia odbywały się cyklicznie trzy razy w tygodniu. Uczestniczyło w nich 30 uczniów, którzy doskonalili i w dalszym ciągu doskonalą swoje umiejętności w tak znanej i lubianej nie tylko przez dzieci grze.

Wieloletnim trenerem piłkarzy ręcznych „Trójki” jest nauczyciel wychowania fizycznego Kazimierz Kachel. Drużyna pod jego opieką odnotowała znaczne sukcesy. Kolejne medale przywiozła z Turnieju Piłki Ręcznej chłopców klas III i IV, który odbył się 4 marca br., w Świdnicy.

Gratulujemy!

Beata Bogusławska, Iwona Sonka