Dzień Ziemi w SP3

Świętowanie Dnia Ziemi w naszej szkole rozpoczęliśmy warsztatami prowadzonymi przez wrocławską fundację  Green Gaya, w których aktywnie udzielali się trzecioklasiści wraz z czwartoklasistami. Następnie  obejrzeliśmy happening przygotowany przez panią Dorotę Węgrzyn z  grupą uczennic klasy IV C o jakże wymownym przesłaniu dla całej społeczności szkolnej, mówiący do nas, że pora przestać dewastować przyrodę, której częścią jesteśmy i zacząć o nią dbać. Praktyczną kontynuacją happeningu była akcja nasadzenia roślin wokół naszej szkoły. Uczniowie i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem i pieczołowitością zabrali się do pracy i mimo próbującego nam przeszkodzić deszczu, zadanie zostało pomyślnie wykonane.

Nasi uczniowie mieli również możliwość plastycznie wyrazić swoje ekologiczne poglądy. W konkursie na plakat pt. „Zero WASTE, czyli jak nie marnować jedzenia i unikać śmiecenia” wzięli udział i ci najmłodsi, i ci najstarsi. W tym miejscu gorące podziękowania dla Nadleśnictwa Bardo Śląskie oraz Nadleśnictwa Zdroje - Lasy Państwowe za ufundowanie nagród. Jury w składzie: pani Dorota Węgrzyn, pani Jadwiga Kustra i pani Lucyna Babińska wyłoniły następujących zwycięzców w kategorii:

Klasa I-II

1 miejsce - Bartosz Dyla