Czytanie wierszy Anny Zelenay w Saloniku Prasowym Biblioteki Miejskiej

13 września br. uczniowie z klasy VI d pod opieką nauczyciela polonisty pani Doroty Węgrzyn – w bardzo pochmurny deszczowy dzień – wybrali się na spontaniczną wycieczkę do czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku, aby poczytać wiersze poetki Anny Zelenay.
Każdy z uczniów miał możliwość wybrać sobie wiersz, odczytać go i opowiedzieć o swoich wrażeniach. Wywiązywały się ciekawe rozmowy i okazało się, że szóstoklasiści mają sporą wiedzę na temat historii Kłodzka. Na wcześniejszej lekcji uczniowie ci wzbogacili swoją wiedzę o życiu, chorobie i poezji Anny Zelenay, oglądając prezentację multimedialną, przygotowaną przez swoją polonistkę, dlatego rozmowa o wierszach poetki była naturalną konsekwencją podjętych działań. Kłodzczanie, zwłaszcza młodzi, powinni wiedzieć, kim byli ludzie związani z naszym miastem i tworzący swoje dzieła spoglądając na miasto ,,ze szczytu warowni”, czyli Twierdzy Kłodzkiej.
DW