BEZPIECZNE WAKACJE [08.06.2010]

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi dużo wolnego czasu i wiele przygód. W tym czasie każde dziecko chce wypocząć i bawić się beztrosko. Aby zapobiec ewentualnym niebezpieczeństwom w tym czasie, w dniach 8 - 9 czerwca 2010 roku, zorganizowano dla naszych uczniów w szkole zajęcia profilaktyczne pod nazwą ”Bezpieczne wakacje”. Do udziału w zajęciach zaproszono przedstawicieli Straży Miejskiej i przeprowadzono prelekcje związane z bezpieczeństwem naszych najmłodszych uczniów w czasie letniego wypoczynku. Omówiono tematy związane z bezpieczeństwem w trakcie zabaw na wolnym powietrzu, wypoczynku nad wodą, w czasie podróży i w kontaktach z osobami nieznajomymi. Celem przeprowadzenia zajęć z udziałem strażników miejskich, jest zdobycie podstawowych wiadomości z zakresu bezpieczeństwa i nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy, który zademonstrowano na manekinie. Zajęcia były bardzo ciekawe. W akcji uczestniczyły najmłodsze dzieci i z oddziałów zerowych i uczniowie z klas I – III. Duże zainteresowanie wzbudziły niecodzienne stroje strażników miejskich, którzy przybyli do nas prosto z patrolu, wyposażeni w letnie, nietypowe umundurowanie i służbowe rowery. Po takiej dawce cennych informacji, wszyscy możemy spokojnie udać się na upragnione wakacje.
Opracowała : pedagog szkolny Anna Kowalska