Bezpieczne ferie zimowe 2016

Zbliżają się zimowe ferie, a to czas odpoczynku dla uczniów od szkolnej ławki i nauki. Wolny czas można wykorzystać na wiele sposobów. Ważne jednak jest bezpieczeństwo, o które my dorośli powinniśmy zadbać. W naszej szkole tradycyjnie przeprowadzane są zajęcia profilaktyczne dla uczniów, zainicjowane przez pedagogów z udziałem Policji. W czwartek naszym gościem był mł. aspirant Piotr Grześków. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W trakcie zajęć omówione były istotne dla dzieci zagadnienia m.in. telefonów alarmowych, kontaktów z nieznajomymi, sposobu zachowania w przypadku ataku psa, bezpiecznego poruszania się po drogach, w mieście, bezpieczeństwa w Internecie i zachowania środków ostrożności przy uprawianiu sportów zimowych oraz wiele innych ważnych kwestii związanych z profilaktyką. Działania te mają na celu chronienie dzieci przed ewentualnymi zagrożeniami dnia codziennego. Uczenie tych istotnych umiejętności, to podstawowe zadania szkoły, które realizowane są z potrzeby zepewnienia bezpieczeństwa wszystkim naszym podopiecznym.

Na koniec życzyliśmy naszym uczniom bezpiecznych ferii, dużo odpoczynku i dobrej zabawy.

A. Kowalska