"PROJEKT LEM" - cykl konkursów - ZAPRASZAMY do UDZIAŁU!!!

"PROJEKT LEM" -  mili uczniowie i nauczyciele klas I-VII z Trójki oraz klas I -VIII szkół podstawowych powiatu kłodzkiego.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłodzku

ma zaszczyt zaprosić Was do udziału w cyklu konkursów z okazji 100 rocznicy urodzin Stanisława Lema. Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Lema. Ten niezwykły pisarz
i futurolog zasługuje na upamiętnienie. Jego przewidywania spełniły się w XXI wieku, bo pisał w latach 50 i 60 XX wieku o rzeczywistości wirtualnej, wszechogarniającym systemie sieci informacji, a smartfony i tablety to przedmioty, bez których niektórzy nie wyobrażają sobie funkcjonowania. Pisał o podbojach Kosmosu i tworzył fantastyczno-naukowe opowieści dla dorosłych i dzieci. Światy wykreowane przez Lema zaludniają roboty i konstruktorzy. W podstawie programowej lekturami uzupełniającymi są „Bajki robotów” i „Cyberiada”. Warto zapoznać się z literaturą science fiction, a potem rozsmakować się w literaturze przeznaczonej dla nieco starszych czytelników. Hasło obchodów Roku Lema brzmi: „Widziałem przyszłość…” Zobaczmy ją wszyscy dzięki pisarzowi!

Konkursy są tak różnorodne i dedykowane z tą myślą, aby każde dziecko mogło wykazać się pomysłowością: od konstruowania wynalazków czy budowania robota (dzieci młodsze) poprzez pisanie dyktanda czy opowiadania science fiction (dzieci starsze).

Zapraszamy!