"POZNAJ POLSKĘ" - WYCIECZKA SZLAKIEM PIASTOWSKIM

Choć pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza podczas tegorocznej wiosny, to sezon wycieczkowy wkracza właśnie w decydującą fazę. W tym tygodniu (27-29 kwietnia) odbędzie się epicka wycieczka, w której udział wezmą klasy: 8B, 6C, 5C i inni. Nasi podopieczni poznają najciekawszą trasę historyczno-krajoznawczą w Polsce, czyli słynny SZLAK PIASTOWSKI. Podczas trzydniowej wycieczki uczniowie odwiedzą m.in. wieżę, w której myszy zjadły złego księcia Popiela, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, katedrę w Gnieźnie, gdzie zobaczą słynne Drzwi Gnieźnieńskie, a także odbędą rejs po Jeziorze Gopło. Jak zatem widać, atrakcji nie zabraknie.
Z dumą ogłaszamy, że jest to pierwsza w naszej szkole wycieczka, która zrealizowana zostanie w ramach programu “Poznaj Polskę”, co oznacza, że w 80% zostanie sfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dzięki temu każdy uczestnik poniesie niemal symboliczny, jak na wyprawę trzydniową, koszt udziału w wycieczce. Czekamy niecierpliwie na środę (i pogodę 🌞), czyli dzień wyjazdu – “Trójka” na SZLAKU PIASTOWSKIM, a więc będzie się działo!