„Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ośrodka Działaj lokalnie w Kłodzku”

W 2020 roku w naszej szkole realizowany był projekt grantowy pt. „Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ośrodka Działaj lokalnie w Kłodzku”.

Grantobiorcą było Stowarzyszenie Halowej Piłki Nożnej SLAWKO TEAM kierowane przez naszego nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Wojtowicza. Projekt miał na celu przeprowadzenie zajęć sportowych z piłki nożnej, wykładów z taktyki piłkarskiej, propagowanie zdrowego trybu życia a przede wszystkim zapoznanie dzieci z odżywianiem małych sportowców. Oprócz zajęć sportowych głównym punktem projektu było rozegranie 4 turniejów piłki nożnej dla dzieci z roczników 2011, 2012 oraz 2013. W projekcie brały udział cztery szkoły: SP3 Kłodzko, SP Jaszkowa Dolna, SP Wojbórz oraz SP Szczytna.

Pierwszy turniej odbył się 19.09.2020 rok a jego gospodarzem była SP Szczytna w turnieju tym pierwsze miejsce zajęli uczniowie SP 3 Kłodzko, którzy wygrali wszystkie mecze, drugie miejsce zajęła SP Szczytna a na kolejnych miejscach SP Jaszkowa Dolna i SP Wojbórz.

Gospodarzem drugiego turnieju była SP Jaszkowa Dolna i tu po raz kolejny wygrała drużyna SP 3 Kłodzko za którą uplasowały się SP Szczytna, SP Wojbórz i SP Jaszkowa Dolna.

Następny turniej miał się odbyć w SP Wojbórz lecz niestety pandemia pokrzyżował te plany i dzięki uprzejmości dyrektora SP 3 Kłodzko drużyny zawitały do naszej szkoły. Po raz kolejny najlepszymi okazali się podopieczni Sławomira Wojtowicza z SP3 Kłodzko a za nimi SP Szczytna oraz SP Jaszkowa Dolna.

C.D.N. ...:)