Wiosna w poezji i piosence

5 maja 2014 roku kolejny raz w ramach cyklu Polscy poeci dzieciom, odbył się konkurs poetycko - muzyczny pt. Wiosna w poezji i piosence”.

Do konkursu przystąpiło 13 uczestników grup świetlicowych z klas I-III, którzy recytowali bądź śpiewali wybrane utwory poetyckie, prezentując swoje umiejętności artystyczne.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją i zachęcanie do występów na scenie. Prezentację wierszy i piosenek pod względem doboru tekstu, pamięciowego opanowania, interpretacji, a także stroju, oceniała czteroosobowa komisja.

Uczniowie wystąpili w starannie dobranych strojach, niektórzy z wiosennymi rekwizytami. Rywalizacja była dużym wyzwaniem dla uczniów. Pomimo tego występy przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze.

Dla komisji oceniającej występy, było to też bardzo trudne zadanie, ponieważ temat był bardzo wdzięczny, a dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały się do konkursu. Z tego powodu wybór laureatów okazał się nieco kłopotliwy.

Po wnikliwej analizie artystycznego wyrazu i interpretacji utworów, członkowie komisji wyłonili następujących laureatów:

I miejsce – Anna Bierówka, Aleksandra Cieplak, Xymena Będkowska

II miejsce - Oliwia Janiszyn, Nicoll Sroka

III miejsce – Patrycja Rosinek, Laura Wiklińska.

Przyznano również dwa wyróżnienia:

I wyróżnienie: Aleksandra Skrzypek

II wyróżnienie: Ala Karpowicz.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, książki, dyplomy i słodycze.

Pozostałych uczestników konkursu nagrodzono drobnymi nagrodami pocieszenia.

Po rozstrzygnięciu konkursu na twarzach laureatów pojawiły się promienne uśmiechy

i wiosna stała się jakby cieplejsza i bardziej radosna.

Konkurs przygotowała i prowadziła Anna Kowalska.

Opracowała: A.K.