Matematyczne talenty „Trójki”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku po raz kolejny wzięli licznie udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.

Jest to nasza szkolna tradycja, pielęgnowana od lat. To była już dwudziesta ósma edycja konkursu. W konkursie udział wzięło 75 uczestników z klas II – VI naszej szkoły. Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

• w kategorii ŻACZEK klasa 2: Filip Kulik, Roch Skaczyło, Klaudiusz Oktawiec, Laura Pisarczyk; (liczba wszystkich uczestników w kraju w tej kategorii to 51380);
  • w kategorii MALUCH klasa 3: Bernecki Marceli;
  • w kategorii MALUCH klasa 4: Adam Dusinkiewicz, Aleks Laburda;(w kategorii Maluch było łącznie 100758 uczestników);
  • w kategorii BENIAMIN klasa 5: Jakub Ferenz, Wiktoria Osicka, Lena Kancelarz, Kordian Oktawiec, Mateusz Lasek;
  • w kategorii BENIAMIN klasa 6: Dominik Suszczyński, Wojciech Opaliński; (w kategorii Beniamin uczestniczyło 109 307 uczniów).

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku otrzymali aż 14 wyróżnień i nagród w konkursie, co stanowi niemal 20% wszystkich uczniów biorących udział w konkursie w szkole.

Uczniowie wyróżnieni znaleźli się w gronie najlepszych uczniów w rejonie wałbrzyskim oraz w kraju. W rejonie wałbrzyskim, w kategorii Żaczek wyróżniono 90 spośród 818 uczniów, w Kategorii Maluch - klasy 3 wyróżniono 54 osoby spośród 483. W kategorii Maluch  - klasy 4: 136 z 1272, w kategorii Beniamin - klasy 5: 119 z 1066, a w kategorii Beniamin - klasy 6: 89 spośród 789 uczestników rejonu.

Konkurs, jak każdego roku, cieszył się w naszej szkole dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkę udziału w konkursie w postaci łamigłówki przestrzennej.

Matematyczne Asy naszej szkoły zostały nagrodzone na szkolnej Gali Mistrzów. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Gratulujemy!

Drodzy uczniowie, dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Życzymy wam, by wasza przygoda z matematyką sprawiała wam radość i trwała jak najdłużej:)

Wasze Panie Matematyczki;)