WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ [01.03.2012 r.]

Dnia 1 marca 2012 r. (czwartek) odbyła się piesza wycieczka dwóch grup świetlicowych pod opieką p. Iwony Koźmic i p. Eweliny Borcz do Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. Uczniowie klas III w czasie spotkania ze strażakami mogli się zapoznać ze sprzętem oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Mogli sami doświadczyć na sobie jak ciężki sprzęt noszą strażacy oraz ubrać się w niektóre stroje ochronne (co można obejrzeć na zdjęciach). Strażacy z cierpliwością odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące ratownictwa nurtujące naszych uczniów. Wszyscy bardzo dobrze się bawili deklarując na koniec chęć wstąpienia w przyszłości w szeregi Straży Pożarnej.