Szkoła bierze udział w akcji "Nakrętki dla Hospicjum"

Szkoła już drugi rok bierze udział w akcji "Nakrętki dla Hospicjum".
W roku szkolnym 2011/2012 akcja “Nakrętki dla Hospicjum” będzie trwała od września 2011 r. do końca kwietnia 2012 r. W maju i czerwcu będziemy segregować i porządkować nakrętki oraz przewozić zebrane surowce do punktu skupu.
W naszej akcji można zbierać:
zakrętki po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itd.
zatyczki, korki, przykrywki, dekle
łyżeczki, miarki np. na mleko, od syropów itp.
opakowania po jajkach niespodziankach
tubki i opakowania po kremach, szamponach, artykułach spożywczych etc. z oznaczeniami (najczęściej w trójkącie): PP, PE, LDPE, HDPE.
uszkodzone zabawki, skrzynki np. po napojach oraz inne elementy plastikowe, ale tylko i wyłącznie te, które mają widoczne oznaczenie (najczęściej w trójkącie) duże litery: PP, PE, LDPE, HDPE.
Wszystkie zbierane rzeczy muszą być czyste i pozbawione metalowych elementów. Nie można wrzucać metalowych zakrętek i kapsli oraz zakrętek ze spryskiwaczy np. do mycia szyb, które zawierają metalowe sprężynki. Prosimy nie wrzucać baterii.
Zebrane surowce proszę gromadzić w workach poliuretanowych.
Wszelkie dodatkowe informacje pod tym adresem: http://www.hospicjum.wroc.pl/index.php?hosp=30_06